Pravá láska-1/2

20. února 2014 v 19:11 | Anis |  Jednodílovky
Ahoj, tohle je moje první jednodílovka, možná si říkáte, že jsem to, už někdy psala, ale to jsem psala, že je to 'má první povídka(vícedílná)'. Tak doufám, že se bude líbit ;)


1/2
Namyšlená, nafintěná, nepřejícná, provokativní, pomstychtivá a nepříjemná- tak tyhle vlastnosti musel každý den snášet na své "milované" přítelkyni. Tolikrát se s ní snažil rozejít, ale strach který měl mu to zabraňoval. Zbraňoval mu svobodu, lásku a hlavně štěstí na nový začátek. Proč je to všechno, tak komplikované a hlavně složité, protože kdyby jí dal kopačky přišel by o všechno- o vzdělání, o střechu nad hlavou a o práci, kde ho zaměstnává její nechutně bohatý otec. Proč zrovna on? Proč zrovna on si musel usmyslet jet vlakem na výlet s kámošem? Proč zrovna k němu si přisedla do kupé on? Proč zrovna on se do ní tehdy zamiloval? Tolik otázek a ani jedna odpověď.
"Zlatooo musím do kadeřnictví, hoď mě tam autem. A když si té lásky, tak tam se mnou zůstaneš i s Shelby (pes)." Volala ze zdola Margaret na svého přítele. Žádné prosím ani děkuji se ubohý kluk nedočkal, ostatně jako vždy.
***
Vystoupili z auta a mířili ke kadeřnictví. I když měli asi půl hodinu čas, tak tam byli kvůli Margaret, která prostě spletla čas na který byla objednaná. Samo sebou tam kadeřnice ještě nebyla a od jiných kadeřnic si na vlasy ani šáhnout blondýnka nedovolila, jen se tam rozčilovala a posílala hromy blesky na každého kdo se s ní snažil jen promluvit, zatímco chlapec tam jen stojí v rukou čivavu a kouká na svou nechtěnou přítelkyni, když v tom do místnosti vstoupí ona. Rusovláska s modrýma očima, která si to kráčí přímo k nim. Nemůže z ní zpustit oči, tohle se mu ještě nikdy nestalo, ani při Margaret. Dech se mu zrychlil a srdce začalo bít jak o závod. Z jejího pohledu to nebylo ani o trochu lepší. Málem se jí podlomila kolena, když uviděla toho kluka. Byla okouzlena jeho hnědými vlasy, které mu vláli s pomocí větru, který se dostal přes otevřené okno a jeho krásnými zeleno-modrými oči, které vyčarují úsměv každému kdo se do nich podívá. Snažila se, aby na ni nikdo nepoznal, že se právě bezhlavě zamilovala, tak dělala to samé jako předchozí dny- chovala se profesionálně a mile, i když pohled na tu namyšlenou blondýnku ji moc nepomáhal, tak se snažila to na sobě nedát znát. Radši na to všechno přestala myslet a začala mluvit jejím sametovým hlasem, který si chlapec ihned zamiloval.
"Dobrý den, já jsem Ester Žďárská a vy jistě budete moje klientka, pokud se nepletu." mluvila, tak klidně jak jen dokázala a čekala, až se konečně dozví jméno blondýnky naproti ní a případně i jméno toho krasavce stojícího vedle.
"Ano, já jsem Margaret Svobodová a měla jsem zde být na půl třetí, ale když se tak koukám na hodiny, nemáte náhodou půl hodinu zpoždění? Marníte zde můj cenný čas, i když jste zde měla dávno být." řekla svým arogantním hlasem blondýna.
"Slečno je to asi omyl, podle diáře zde máte být, až na třetí hodinu, což sama vidíte, už je a začínáme akorát včas." vysvětlovala to Ester.
Margaret se, ale nechtěla takhle znemožnit, tak se obě dohadovali, tak dlouho dokud to chlapec nevydržel a nestopl to.
"Holky uklidněte se, děláte tady rozruch a děsíte ostatní. A Margaret, tady Ester má pravdu měla si to objednaný, až na třetí hodinu." zastal se Ester.
"Marku, nemíchej se do toho a co se jí zastáváš, ty by ses měl zastat mě, když jsem tvoje holka." vyjela na něj Margaret a Ester se konečně dozvěděla jeho jméno, ale bodlo jí u srdce, že už má holku a navíc tady tu bestii.
"Jen říkám, co je pravda, v diáři je opravdu napsaný ve 3 a to i u tebe." vymluvil se Mark, i když věděl, že mu to k ničemu nebude.

Margaret se nadechovala, že mu něco řekne, ale přerušila ji Ester, která se rozhodla to nechat plavat a přejít na práci. Tak s Margaret naštvaně sedla na křeslo a Ester začala dělat práci, která ji tak strašně baví. Během toho se po očku dívala na Marka, který sledoval každý její pohyb. Když v tom se jejich pohledy střetly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama